facebook prieskumník končí

Ani nie pred troma mesiacmi som publikoval článok o novej fičúre z dielne facebooku v podobe raketky.

Facebook pridal novú funkciu, ktorá výrazne zmenila používanie tejto sociálnej siete na Slovensku v predošlých mesiacoch. Funkcia mala názov Facebook Prieskumník (Facebook Explore Feed).

Prieskumník bol druhý feed a oddelil tak príspevky priateľov od príspevkov stránok. Vznikla tak nová nástenka, ktorá mala ikonku raketky a práve tam sa nachádzajú príspevky stránok – bolo to však chaotické a problematické.

Dnes je situácia iná, facebook prieskumník oficiálne končí. Už počas písania tohto článku nemám prieskumníka v mobilnej aplikácii a ani na desktop verzii.

„Skúšame veľa nápadov – niektoré dopadnú dobre a spustíme ich, iné nefungujú a zbavujeme sa ich. Dnes sa zbavujeme niečoho, čo nefungovalo: testu Explore Feedu,“ napísal na Twitter Adam Mosser, ktorý má vo Facebooku na starosti vývoj hlavnej stránky.

Príspevky stránok sa už vrátili do klasického newsfeedu ako ho poznáme – väčšina Slovákov už má príspevky od stránok a priateľov na jednom mieste – v newsfeede.

„Ľudia nechcú dva samostatné feedy. V prieskumoch nám povedali, že boli menej spokojní s príspevkami, ktoré videli, a že dva samostatné feedy im v skutočnosti nepomohli byť v lepšom kontakte s priateľmi a rodinou,“ informovala spoločnosť Facebook.

Podľa Denníka N Facebook tiež priznáva, že spustením Prieskumníka mali ľudia väčší problém dostať sa k dôležitým informáciám.

zdroje k článku:

Facebook končí s Prieskumníkom, príspevky stránok sa v najbližších dňoch vrátia do newsfeedu

Facebook končí s triedením obsahu, ľuďom sa zmena nepáčila
Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

%d blogerom sa páči toto: