V sobotu 11.novembra.2017 som sa ako lusknutím prsta preniesol do minulosti – do čias najslávnejšieho gangsterského páru histórie. Určite vám niečo hovorí dvojica „Bonnie a Clyde“ však?

Na predstavenie “Ako Bonnie a Clyde” som sa docela tešil, pretože činohru mám rád. Prenesiete sa do deja a užívate si kultúrny zážitok naplno. O predstavení som si nič nevygooglil, čiže nemal som žiadne očakávania.

Činohra ma veľmi príjemne prekvapila. Pútavý dej, ktorý strieda humor, napätie, smútok, lásku a x ďalších emócií. Oceňujem spracovanie ako aj profesionalitu hereckého obsadenia.

„V roku 1967 vznikol aj film s Warrenom Beattym and Faye Dunaway v hlavnej úlohe, kde sa z Bonnie a Clydea stali módne ikony, zurvalí vyslanci slobody na úteku a milenci, ktorí už nikdy nanašli spoločný hrob. Ale každý príbeh má dve strany mince, aj ten Ako Bonnie a Clyde.“

Hra sa pokúša vykresliť skutočný obraz o tom, ako to s Bonnie a Clydom bolo a zároveň prepája situáciu vo svete za veľkou mlákou (USA) očami Šimona – rodáka z okolia Košíc.

Dej ako aj príbeh sa mi veľmi páčil, pretože počas predstavenia som si zaspomínal na tie pocity a časy, keď som bol za veľkou mlákou ja – New York, WallStreet a ďalšie ikonické veci, ktoré sú moje srdcovky.

Dôvtip činohry je ten, že nie je všetko na prvý pohľad také ako si myslíme. Častokrát je to len obraz, ktorý je nám prezentovaný, no skutočnosť a realita je úplne iná.

Inak povedané, aj vďaka tomuto predstaveniu som sa opäť zamyslel nad mojimi prioritami. A teda či je dôležité sa prezentovať inak a hrať na niekoho kým nechcem byť alebo byť taký aký som, mať zmysel života, byť vnútorne vyrovnaný a robiť čo ma baví.

Myslím že toto zamyslenie má jasnú voľbu – Buď taký aký si, maj zmysel života, buď vnútorne vyrovnaný a rob to, čo ťa baví. #rbmcmb #robimcomabavi #idemsisvoje

Pre doplnenie informácií: Režisérom činohry je autor Jakub Nvota, scénu a kostýmy pripravuje Lucia Šedivá. V predstavení zneje autorská hudba Kamila Mikulčíka a na príprave inscenácie spolupracuje aj Petr Nůsek.

Viac o činohre „Ako Bonnie a Clyde“ sa dočítate priamo na stránke Štátneho divadla Košice.
Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

%d blogerom sa páči toto: