Firewalking

Dňa 16.11.2013 som si na vlastnej koži okúsil chôdzu po žeravom uhlí i ďalšie obdobné mentálne cvičenia skrz ktoré som objavil a naštartoval vnútorný potenciál.

Firewalking. Slovo, ktoré so mnou zarezonovalo koncom leta 2013. Tento článok je čiastočne upravený v roku 2016, nakoľko pôvodná verzia článku z roku 2013 už neexistuje.

Ak dokážem prejsť cez žeravé uhlie, ktoré má cez 500 stupňov Celzia, tak dokážem čeliť všetkým výzvam, prekážkam a strachom v mojom každodennom živote – osobnom i profesionálnom.

Skúsenosť, ktorú som získal po absolvovaní chôdze cez žeravé uhlie, mi pomohla prekonať obmedzujúce zábrany. Získal som väčšiu sebaúctu a dôveru vo svoje vedomosti i zručnosti.

Firewalking a.k.a. chôdza po žeravom uhlí

Premýšľali ste nad tým, ako je možné, že niektorí ľudia dokážu prejsť cez žeravé uhlie bosými nohami, ktoré má cez 500 stupňov Celzia? Je to trik, či fikcia mysle?

Mnoho ľudí rozmýšľa v určitých hraniciach, takzvaných mantineloch, kde je niečo také, ako chôdza po žeravom uhlí, nemožné. Nejde len o žeravé uhlie, ale o čokoľvek čo je mimo ich hraníc.

Pre niekoho to môže byť práve chôdza po žeravom uhlí, pre iného nie je možné chodiť bosou nohou po črepinách a ďalší si myslí, že ohýbanie železného drôtu (roxoru) pomocou krčných jamiek je absurdné.

Chôdza po črepoch s bosými nohami

Firewalking nie je len chôdza po žeravom uhlí, je to proces, ktorého úlohou je objaviť a následne posunúť váš vnútorný potenciál, teda naučiť vás myslieť bez hraníc – mantinelov, či zábran.

K tomu však potrebujete skúseného a certifikovaného inštruktora, ktorý s vami absolvuje potrebný mentálny tréning. Svetovou špičkou v tomto obore je Anthony Robbins, ktorý skrz firewalking dokazuje silu sústredenia, odvahy a schopnosti prekonávať strach.

Čo ma viedlo k chôdzi po žeravom uhlí?

V lete, konkrétne v auguste 2013 som si povedal, že musím prekonať drvivú väčšinu prekážok, ktoré mi bránia v ďalšom rozvoji a napredovaní. Potreboval som dostatočne silnú výzvu, ktorá by vo mne naštartovala vnútorný potenciál a odstránila bloky v mojom myslení.

Tréning sa konal 16.11.2013, preto som si tesne pred týmto dátumom stručne napísal pár osobných dôvodov – prekážok, ktoré chcem raz navždy zboriť. Hlavnou prekážkou bol STRACH.

Strach z podnikania, strach zo vzdelávania a zodpovednosti v akadémii obchodovania, strach z vlastného obchodovania na Forexe, strach z neúspechu atď.

Proces objavovania vnútorného potenciálu

Počas tohto procesu hľadáte váš vnútorný hlas, ktorý vám našepkáva pri rozhodovaní v ťažkých, ba dokonca extrémnych situáciách. Objavovanie vnútorného potenciálu je náročný proces v ktorom ide o sústredenie, koncentráciu a súhru viacerých činiteľov.

Koncentrácia a šialené sústredenie mali za následok objavenie vnútorného hlasu, ktorý mi našepkával kedy je ten správny moment vykonať akciu.

Najprv šlo o jednoduchšie mentálne a fyzické cvičenia, akými sú napríklad chodenie bosými nohami po črepinách, ďalej lámanie dosky rukou, či ohýbanie železnej tyče, ktorá vám tlačí na krčnú dierku.

Veľké finále a záver tréningu tvoril samotný prechod po žeravom koberci. Rozhodnutie vykročiť cez žeravé uhlie bolo výlučne na mne. Iba ja som mohol spoznať ten pravý okamih – vykročiť a prekonať všetky svoje strachy a odovzdať sa niečomu, čo ma presahuje.

IDEM!
Za zvuku starej tradičnej indiánskej hudby som sa vydal napospas svojmu osudu. Srdce mi búšilo ako divé, bol to neopísateľný pocit, ktorý vo mne rezonuje doteraz. Rozhodol som sa, približoval som sa k žeravému uhliu, vnímal som každý okamih, počul šum lístia a tlkot srdca – cítil som slobodu a nespútanosť.

KRÁČAM!
Sám som tomu nemohol uveriť. Maximálna koncentrácia a sústredenie. Vypätie všetkých mentálnych síl prinieslo svoje ovocie – pomaly a sebavedome kráčam po žeravom uhlí. Som v polovici a zastanem.

STOJÍM!
Plne si uvedomujem prítomný okamih a silu vnútorného potenciálu. Zakričím Uaaaa! , šťaby bojový pokrik a pokračujem ďalej.

ZVLÁDOL SOM TO!
Moje telo a myseľ zaplavili endorfíny, nastala eufória, pocit neskutočného šťastia a sily, uvoľnenie a zároveň veľká dávka adrenalínu – idem znova! Cez žeravý koberec, ktorý mal viac ako 500 stupňov Celzia som nakoniec prešiel bosými nohami viac ako 10x!!!

Čo mi dala chôdza po žeravom uhlí?

Absolvovanie tohto náročného mentálno-fyzického tréningu vo vás zanechá nezmazateľné stopy, napumpuje sa vaše sebavedomie a hlavne sebaúcta – začnete si veriť vo všetkom, čo robíte. Aké ďalšie výsledky môžete očakávať?

  • zbavenie sa strachu
  • odstránenie mentálnych prekážok
  • zmena myslenia a uhlov pohľadu
  • sústredenie na vnútorný potenciál
  • odvaha riešiť neriešiteľné
  • správne rozhodovanie
  • zníženie stresu
  • zvýšenie efektivity a produktivity

Firewalking chápem ako vhodný nástroj určený k posúvaniu vnútorných hraníc, kedy sa naštartuje proces objavovania vnútorného potenciálu a zároveň dochádza k prekonaniu mentálnych blokov, či prekážok.

Skutočne odporúčam zažiť tento proces a samotnú chôdzu po žeravom uhlí, pretože takýto zážitok vás skutočne posunie niekam ďalej 😉
Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

%d blogerom sa páči toto: